جزئیات خبر

حضور و غیاب دانش آموزان

حضور و غیاب دانش آموزان

1395/04/15 :تاریخ انتشار
دسته بندی: اخبار

حضور و غیاب سیستمی دانش آموزان؛ گامی در هوشمندسازی مدارس


حضور و غیاب دانش آموزان از سال های دور به صورت دستی و توسط معلمان و دبیران محترم انجام گردیده است. از سوی دیگر یکی از دغدغه های والدین آگاهی از زمان تردد و حضور به موقع فرزندان خود در مدرسه و آگاهی ایشان از زمان تردد آنها می باشد.
با پیشرفت و توسعه سیستم های کنترل تردد، عمده سازمان ها، ادارات و شرکت ها سیستم های حضور و غیاب الکترونیکی را جایگزین شیوه های سنتی نموده اند. در سال های اخیر و با مطرح شدن مقوله هوشمند سازی و بهره گیری از فناوری های نوین در نظام آموزشی و نیز دسترسی مدارس به اینترنت، موضوع حضور و غیاب سیستمی دانش آموزان بیش از پیش مورد توجه مدیران مدارس و اولیای دانش آموزان قرار گرفته است.
در این راستا صنایع الکترونیک آریا گستر با ارائه تجهیزات متنوع بیومتریک و RFID و نیز نرم افزارهای حضور و غیاب ساده و کارآمد، افتخار تجهیز چندین مدرسه به سیستم های حضور و غیاب نوین را داشته است.

کارکرد کلی سیستم حضور و غیاب مدارس ارائه شده توسط شرکت بُعد پنجم بدین صورت است که پس از تعریف چهره، اثرانگشت و یا کارت دانش آموزان بر روی دستگاه حضور و غیاب و وارد نمودن اطلاعات ایشان در نرم افزار مربوطه، داده های تردد دانش آموزان در هنگام تردد و به صورت آنلاین بر بستر شبکه TCP/IP به نرم افزار منتقل و در صورت اتصال کامپیوتر میزبان نرم افزار به اینترنت، پیامک (اس ام اس / SMS) های مربوط به رویدادهایی نظیر تاخیر، تعجیل در خروج و غیبت برای والدین ارسال می گردد.

حضور و غیاب دانش آموزان

 

جهت دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 32284101-026 تماس حاصل فرمایید.