جزئیات خبر

محاسبه حقوق و دستمزد

محاسبه حقوق و دستمزد

1395/04/20 :تاریخ انتشار
دسته بندی: مقاله آموزشی

نقش سیستم حضور و غیاب در محاسبه حقوق و دستمزد

نقش سیستم حضور و غیاب در محاسبه حقوق و دستمزد

 

هدف اصلی فعالیت های اقتصادی و مشاغل، کسب سود و درآمد در ازای ارائه ارزش شامل خدمت و یا محصول می باشد. در فعالیت های پیچیده امروزی همانگونه که ارزش گذاری محصولات و خدمات تابع پارامترهای مختلف می باشد، محاسبه حقوق و دستمزد کارمندان یک بنگاه اقتصادی نیز تابعی از متغیرهای زیادی است. با توسعه سازمان ها و افزایش تعداد پرسنل با تخصص و تجارب گوناگون، ایجاد و بکارگیری مکانیزم های سیستمی پرداخت حقوق و دستمزد ضروری است.

نرم افزار حقوق و دستمزد

پرداخت حقوق یک فرد شامل پارامترهای ثابت و متغیر می باشد. برای مثال در خصوص این پارامترها می توان به موارد زیر اشاره نمود:
پارامترهای ثابت:
- حقوق پایه
- حق مسکن
- حق اولاد
- حق جذب
- حق مدیریت
- کسورات بیمه و مالیات
پارامترهای متغیر :
- اضافه کار (شامل اضافه کارهای روز عادی، اضافه کار روز تعطیل و ...)
- کارانه
- حق ماموریت
- کسر کار (تاخیر، تعجیل در خروج، غیبت و ...)
محاسبه پارامترهای ثابت با جمع دریافتی ها و کسر کسورات قابل انجام می باشد. اما دستیابی به داده های دقیق پارامترهای متغیر به چه صورت امکان پذیر است؟
اصلی ترین پارامترهای متغیر جهت محاسبه حقوق و دستمزد به ساعات حضور پرسنل شامل کارکرد عادی، اضافه کار، ماموریت، کسر کار، تاخیر، تعجیل، غیبت و ... بستگی دارد. دقیق ترین شیوه دریافت داده های فوق توسط سیستم حضور و غیاب صورت می گیرد.
سیستم های حضور و غیاب متشکل از دو بخش سخت افزار و نرم افزار می باشد. سخت افزار حضور و غیاب و یا به اصطلاح پرسنل قدیمی دستگاه کارت ساعت، وظیفه ثبت زمان دقیق تردد پرسنل را بر عهده دارد. ثبت تردد کارمندان از طریق شناسایی ایشان به وسیله تشخیص چهره، شناسایی اثرانگشت و یا یکی از انواع کارت صورت می پذیرد. داده های خام تردد (رکوردهای تردد) به وسیله یکی از قابلیت های موجود بر روی سخت افزار شامل شبکه TCP/IP، شبکه بی سیم (Wi-Fi)، پورت USB Host (جهت اتصال حافظه فلش) ، پورت حافظه SD، کابل USB، بستر GPRS و یا 3G به کامپیوتر و یا سرور میزبان نرم افزار حضور و غیاب انتقال داده می شود. انتقال داده ها بسته به قابلیت ها و شیوه ارتباط سخت افزار و نرم افزار حضور و غیاب به صورت آنلاین و یا در بازه های زمانی مشخصی انجام می شود.
نرم افزارهای حضور و غیاب بسته به بزرگی و پیچیدگی سازمان، تعداد پرسنل، تعداد کاربران (مدیران)، تعداد دستگاه ها و بستر ارتباطی بین سخت افزار و نرم افزار انتخاب می گردد. وظیفه نرم افزار حضور و غیاب تبدیل داده های خام ورود و خروج (رکوردهای تردد) به داده های قابل استفاده جهت محاسبه حقوق و دستمزد می باشد. پردازش داده ها بر اساس تعاریف صورت گرفته شامل جداول زمانی و شیفت های کاری، قوانین سازمانی و کارگزینی (همچون قوانین اضافه کار، تاخیر و تعجیل) انجام می شود.
پس از پردازش داده های خام و تبدیل آن ها به پارامترهای مورد نیاز، نوبت به انتقال داده ها به نرم افزار حقوق و دستمزد می باشد. این داده ها عموما به صورت فایل از نرم افزار حضور و غیاب استخراج و به نرم افزار حقوق و دستمزد وارد می گردد. در سازمان های بزرگ و در قالب اتوماسیون اداری این فرآیند به صورت خودکار و نرم افزاری صورت می پذیرد.
یکی از مواردی که هنگام انتخاب سیستم حضور و غیاب می بایست بدان توجه داشت تطابق فایل خروجی نرم افزار حضور و غیاب با فایل مورد نیاز نرم افزار حقوق و دستمزد می باشد. با توجه به اینکه نرم افزار های حقوق و دستمزد گوناگون با امکانات مختلف و کارکردهای متفاوتی در بازار موجود است، فایل ورودی این نرم افزار نیز متفاوت می باشند. در این شرایط یافتن سیستم حضور و غیاب و نرم افزار حقوق و دستمزدی که در عین کارکرد مطلوب و مستقل امکان ارتباط با یکدیگر را داشته باشند دشوار به نظر می رسد!
نرم افزارهای حضور و غیاب شرکت سامانه های بُعد پنجم امکان ایجاد انواع فایل خروجی جهت نرم افزارهای حقوق و دستمزد را برای شما فراهم می نماید. در این نرم افزارها امکان افزایش و کاهش آیتم ها و تغییر چیدمان فیلدها به سهولت میسر می باشد. با بهره گیری از هر نسخه از نرم افزارهای حضور و غیاب بُعد پنجم به راحتی فایل های خروجی برای هر نرم افزار استاندارد حقوق و دستمزد فراهم می باشد.


جهت دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 32284101-026 تماس حاصل فرمایید.