جزئیات خبر

مزایای سیستم های حضوروغیاب

مزایای سیستم های حضوروغیاب

1395/07/10 :تاریخ انتشار
دسته بندی: مقاله آموزشی

مزایای سیستم های حضوروغیاب کامپیوتری در چیست؟

در کنترل تردد و حضور و غیاب در سازمانها عموماً 3 هدف اصلی وجود دارد .

1.       افزایش بهره وری و کاهش هزینه ها 
2.       تهیه آمار و گزارشات جهت ارائه مناسب خدمات   
3.       محاسبه حقوق و دستمزد

 

استفاده از دستگاه حضور و غیاب کامپیوتری علاوه بر دقت و سرعت بالاتر نسبت به سایر روش های سنتی از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه می باشد. با استفاده از دستگاه حضور و غیاب کامپیوتری همه ی اطلاعات مربوطه به حضور و غیاب پرسنل بصورت دسته بندی شده در کامپیوتر ذخیره می شود . حجم این اطلاعات برای هزاران نفر و در بیش از سی سال به یک گیگا بایت در حافظه کامپیوتر نمی رسد . دسترسی به این اطلاعات بسیار سریع و نگهداری آنها بسیار راحت وکم هزینه خواهد بود . چون اطلاعات حضور و غیاب بصورت دسته بندی شده در   حافظه ذخیره می شوند ، مدیران می توانند گزارشهای بسیار متنوع از جمله گزارشها و نمودارهای آماری مربوط به گروههای کاری یا واحد های مختلف را تهیه نمایند . بدیهی است برای هر گونه بهبود در روند موجود در یک سیستم علاوه بر سایر پارامترها استفاده ی بهینه از این   گزارش ها و آمارها الزامی می باشد .

تفکیک پرسنل با انضباط از پرسنل خاطی ضمن تشویق گروههای با انضباط ، سبب اصلاح پرسنل خاطی می شود . ولی با عدم مدیریت   صحیح ، انگیزه پرسنل با انضباط از بین رفته و گروه پرسنل ضعیف وسیعتر خواهد شد .

ازگزارشهای تهیه شده توسط نرم افزار حضور و غیاب در برآورد آمارها و برآورد میزان تولید و یا خدمات استفاده می شود . با کمک این سیستم سازمانها می توانند برای ساماندهی چارت سازمانی و توزیع نیروی انسانی برنامه ریزی کنند .

محاسبه کارکرد پرسنل برای پرداخت دستمزد توسط دستگاه حضور و غیاب و نرم افزار حضور و غیاب انجام می شود ، گزارشهای این سیستم پس از ورود به سیستم مالی برای تهیه فیش حقوقی استفاده می شود . در نرم افزار جامع حضور و غیاب کاربران قادرند مرخصی را محاسبه و انتقال مرخصی به سال بعد را انجام دهند .

صنایع الکترونیک آریا گستر طی سالهای فعالیت خود ضمن بهره گیری از توان فنی کادر پویا و فعال خود با استفاده از نظرات و راهنمایی های برترین مدیران کشور که در سازمانهای مهم کشور از مصرف کنندگان صنایع الکترونیک آریا گستر می باشند مجموعه ای بی نظیر ازدستگاهها و  امکانات جهت کنترل تردد پرسنل را عرضه می نماید. با اطمینان می توان صنایع الکترونیک آریا گستر  را پیشرو در ارائه ی سیستم های مدیریت زمان در ایران نامید .