جزئیات خبر

خرید دستگاه حضور و غیاب ارزان

خرید دستگاه حضور و غیاب ارزان

1398/10/01 :تاریخ انتشار
دسته بندی: مقاله آموزشی

خرید دستگاه حضور و غیاب ارزان – ۵ نکته مهم 

بی شک یکی از مهمترین پارامترها در خرید دستگاه حضور و غیاب، قیمت آن می باشد. بنابر این دستگاه حضور و غیاب ارزان دارای طرفداران زیادی به ویژه در میان شرکت ها و موسسات با تعداد پرسنل کم می باشد. دقت در خرید دستگاه حضور و غیاب ارزان به منظور پیشگیری از بروز مشکلات و نیز انطباق قابلیت های دستگاه با نیاز استفاده کننده ضروری است. در این مطلب برخی از مهمترین نکاتی که توجه به آن در خرید دستگاه حضور و غیاب ارزان ضروری است اشاره گردیده است.

خرید دستگاه حضور و غیاب ارزان
خرید دستگاه حضور و غیاب ارزان
  1. روش شناسایی افراد در دستگاه حضور و غیاب ارزان

یکی از مهمترین پارامترها  در خرید دستگاه حضور و غیاب ارزان توجه به روش شناسایی افراد است. بدون تردید دستگاه حضور و غیاب ارزان که صرفا از شیوه شناسایی مبتنی بر کارت بهره می برد به مراتب ارزان تر از دستگاه های حضور و غیاب اثرانگشتی و دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره می باشد. بنابر این در صورتی که خرید دستگاه حضور و غیاب ارزان با شیوه شناسایی بیومتریک مد نظر شما است به این موضوع دقت نمایید.

  1.  ظرفیت ثبت پرسنل در دستگاه حضور و غیاب ارزان

دقت به ظرفیت ثبت پرسنل (چهره، اثرانگشت و یا کارت) در دستگاه حضور و غیاب ارزان بسیار مهم و حیاتی می باشد. توجه به این اصل که ظرفیت دستگاه حضور و غیاب ارزان همواره می بایست از تعداد پرسنل شما بیشتر باشد ضروری است.

 

  1. شیوه های ارتباط دستگاه حضور و غیاب ارزان با کامپیوتر

انتقال داده های تردد از دستگاه حضور و غیاب ارزان به کامپیوتر و یا سرور، بسته به امکانات و قابلیت های دستگاه به شیوه های مختلف میسر می باشد. از جمله روش های رایج در انتقال رکوردهای تردد از دستگاه حضور و غیاب ارزان می توان به شبکه TCP/IP، شبکه بی سیم WiFi ،ا  پورت USB جهت اتصال Flash Memory و پورت USB Client جهت اتصال کابل USB اشاره نمود. بنابر این انتخاب دستگاه حضور و غیاب ارزان می بایست با در نظر گرفتن بستر ارتباطی و امکانات موجود در سازمان صورت پذیرد.

 

  1. نرم افزار ارائه شده به همراه دستگاه حضور و غیاب ارزان

سیستم حضور و غیاب بر دو بخش سخت افزار (دستگاه حضور و غیاب ارزان) و نرم افزار حضور و غیاب استوار است. در هنگام خرید دستگاه حضور و غیاب ارزان توجه به انطباق نیازهای سازمان با قابلیت های نرم افزار حضور و غیاب از جمله نوع شیفت و جدول زمانی، لایسنس تعداد پرسنل، خروجی های مورد نظر، گزارشات و … موضوعی مهم به حساب می آید. عدم تطبیق نیازهای سازمان با قابلیت های نرم افزار حضور و غیاب از جمله مشکلاتی است که مکررا برای خریداران دستگاه حضور و غیاب ارزان اتفاق می افتد.

 

  1. گارانتی و پشتیبانی دستگاه حضور و غیاب ارزان

عمدتا قیمت کالا رابطه مستقیم با کیفیت، امکانات، گارانتی و پشتیبانی محصولات دارد. این امر در خصوص خرید دستگاه حضور و غیاب ارزان نیز مصداق دارد. بنابر این در هنگام خرید دستگاه حضور و غیاب ارزان توجه به نکات فوق الذکر از جمله گارانتی و پشتیبانی محصول ضروری است.