جزئیات خبر

فناوری نور مرئی (Visible Light)

فناوری نور مرئی (Visible Light)

1399/11/25 :تاریخ انتشار
دسته بندی: مقاله آموزشی

فناوری نور مرئی (Visible Light)

طی سال‌های اخیر، استفاده از سیستم‌های تشخیص چهره به‌منظور تشخیص هویت در سامانه‌های اداری رشد زیادی داشته است.
فناوری تشخیص چهره تاکنون مبتنی بر فناوری انعکاس نزدیک مادون قرمز بوده است. فناوری مادون قرمز محدودیت‌های زیادی در ظرفیت، سرعت و قدرت تشخیص در شرایط نوری نامساعد دارد. محدودیت‌های موجود در فناوری مادون قرمز متخصصان را واداشت تا با نوآوری‌های تازه امکانات بیش‌تری در فناوری بیومتریک (زیست‌شناختی) و کاربرد آن در سیستم‌های احراز هویت خلق کنند.
فناوری نور مرئی (Visible Light) که حاصل تحقیقات و پژوهش‌های گسترده آکادمیک و صنعتی است، با غلبه بر محدودیت‌های مورد اشاره تحولی جدید در صنعت بیومتریک ایجاد نموده است. فناوری جدید نور مرئی در دستگاه‌های حضور و غیاب و کنترل تردد امکان تشخیص چهره در ظرفیت‌های بالا و از فاصله‌ی زیاد را ممکن ساخته است.
دستگاه‌های مجهز به این فناوری قادر هستند عمل شناسایی و تطبیق را در کسری از ثانیه انجام دهند. ضمن آن‌که ردیابی چهره افراد در این سیستم‌ها به‌صورت خودکار و مداوم صورت می‌پذیرد و افراد برای احراز و تشخیص هویت نیازی به توقف ندارند.
این فناوری با بهره‌گیری از الگوهای یادگیری عمیق (Deep Learning) ارائه‌گر تغییرات عمده‌ای در سرعت پردازش، گنجایش ثبت، و نیز افزایش قابلیت تشخیص در شدت نور بالا و نیز بالا بردن زاویه‌ی دید بوده است. فناوری Visible Light امکان تبدیل تصویر دیجیتال افراد به الگوهای تشخیص چهره را از طریق نرم‌افزار فراهم نموده است. با بهره‌گیری از این امکان، تعریف چندین هزار نفر در تنها چند ساعت میسر می‌باشد. در حالی که سابق بر این، در سیستم‌های تشخیص چهره رایج، حضور هر شخص در مقابل دستگاه برای تعریف اولیه الزامی بود.
 جهت دیدن محصولات جدید حضوروغیاب با این فناوری، روی گزینه زیر کلیک کنید

فناوری نور مرئی